Yhteystiedot

Herman Andersson Oy
Poikkimaantie 12
PL 37 90401 OULU

Puh. (08) 3150 100
Fax (08) 371 743

Sähköposti
etunimi.sukunimi@hermanandersson.fi

Laskutus

Verkkolaskutus:
Herman Andersson Oy
Y: 0187175-6
Verkkolaskuosoite: 003701871756
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Operaattorin välittäjätunnus: 003721291126

Paperilaskutus:
Herman Andersson Oy
01871756
PL 100
80020 Kollektor Scan

Verkkolaskutusohje


Asiakaspalvelu, myynti (tuonti/vienti/sahatavaraintegrointi)

Jari Erkkilä
Asiakaspalvelupäällikkö
p. 050 4087 999
jari.erkkila@hermanandersson.fi

 

RoRo lastitilatiedustelut ja bookkauspyynnöt

Wallenius Sol Ab
c/o Herman Andersson Oy
p. 08 3150 140
fax 08 371 743
booking-oul@wallenius-sol.com

Vienti- ja tuontihuolinta, laivanselvitys

Marja Ailinpieti
tiimiesimies
p. 044 7686 071
marja.ailinpieti@hermanandersson.fi


Asiakaspalvelu

Tuonti

p. 044 7686 070
import@hermanandersson.fi

Vienti

p. (08) 3150140
export@hermanandersson.fi

Laivanselvitys 24h

p. (08) 3150 131
fax (08) 371 743
agency@hermanandersson.fi

Yksikköliikenne, vaaralliset aineet

Timo Alatalo 
p. 050 4638 748
timo.alatalo@hermanandersson.fi

Konttidepot

depot@hermanandersson.fi

 


Maaliikenteen asiakaspalvelupiste arkisin 06.00 – 22.00

p. (08) 3150 160
terminal@hermanandersson.fi
fax (08) 371 260 (Kuljettajat)


Tuotanto

Tommi Peltonen
Tuotantopäällikkö
p. 050 3510 190
tommi.peltonen@hermanandersson.fi

Tuotannon suunnittelu

p. 050 0689 819
operations@hermanandersson.fi
Pekka Vihelä
Tapio Hökkä

Yksiköinnin suunnittelu

p. 044 7686 078
stuffing@hermanandersson.fi

Työnjohto 24h

p. 050 3082 937
foremen@hermanandersson.fi


Kunnossapito

Jani Sevander
kunnossapitopäälikkö
p. 050 546 52 59
jani.sevander@hermanandersson.fi

Korjaamo

p. 050 4328 300
ha.korjaamo@hermanandersson.fi


Hallinto

Johto

Jari Rantamaula
Toimitusjohtaja
p. 040 0394 604
jari.rantamaula@hermanandersson.fi

 

Kehitys/laatu/turvallisuus

Teemu Pirilä
Työsuojelupäällikkö
p. 044 7686 085
teemu.pirila@hermanandersson.fi

 

 

Talous-ja henkilöstöhallinto

Hanna Ulen
p. 050 3436 863
hanna.ulen@hermanandersson.fi

 

Tietohallinto

Timo Kuusela
Tietohallintopäällikkö
p. 050 4481 130
timo.kuusela@hermanandersson.fi